top of page
טיפולי שיניים בהרדמה
מרפאת שיניים - ד"ר שחר דריי
טיפולי שיניים בסדצייה הכרתית

טיפולי שיניים בהרדמה

טיפולי שיניים תחת הרדמה מוצעים לרוב למטופלים חרדתיים, למטופלים שצריכים לעבור פרוצדורה כירורגית מקיפה, ארוכה וממושכת, ולא מעט פעמים גם למטופלים שמטעמי נוחות וחרדה מינימלית מעדיפים לטפל בשיניהם תחת הרדמה. בכל אחד מן המקרים הנ"ל מעדיפים המטופלים, כולם כאחד לעבור את ההליך הכירורגי תחת הרדמה או טשטוש כלשהו שמנתק את תחושותיהם מן המציאות המלחיצה של הניתוח ומאפשר להם לעבור את הפרוצדורה בניחותא.

משרד הבריאות מגביל את ביצוע טיפולי השיניים תחת הרדמה אך ורק למרפאות מומחים או רופאים מורשים. ד"ר שחר דריי עבר הכשרה מתאימה וקיבל ממשרד הבריאות את הרישיון וההסמכה לבצע טיפולי שיניים תחת כל סוג של הרדמה בליווי רופא מרדים. שיטת ההרדמה המבוצעת במרפאת ד"ר שחר דריי נקראת: "סדציה הכרתית".

טיפולי שיניים למטופלים חרדתיים
טיפולי שיניים בסדצייה הכרתית  ד"ר שחר דריי

טיפולי שיניים בסדצייה הכרתית 

סדציה הכרתית הינה שיטת הרדמה המוכיחה עצמה שוב ושוב כפתרון נפלא לאי הנוחות שבטיפולי שיניים, ועדיין איננה מסוכנת כמו הרדמה כללית.

שלא כמו בהרדמה כללית, סדצייה הכרתית מצד אחד מנטרלת את תחושות המטופל - חרדה, אי נעימות, תחושת זמן, עד למצב המאפשר טיפול. מצד שני היא משאירה את הפציינט בהכרה ואת כל הרפלקסים החיוניים של הגוף שלו – פעילים: מדדי חום, שיעול, הקאה ונשימה עצמונית.

מדובר למעשה בשלב אחד לפני ההרדמה הכללית, אבל עם הבדל גדול מול הרדמה כללית על כלל סיכוניה. המטופל למעשה נותר בהכרה אבל שרוי במעין מצב של שינה ואף יגיב לבקשה כזאת או אחרת של הרופא מתוך שינה, אם זה יפנה אליו. במצב זה המטופל אינו חושש ואיננו מרגיש שום כאב לאורך כל הניתוח,  וכשיתעורר מההרדמה גם לא יזכור דבר.

הבאת המטופל למצב הכרתי זה ושמירתו כך לאורך כל הניתוח (שלב לפני הרדמה כללית) דורשת מומחיות, מיומנות גבוהה וניסיון רב של הרופא המרדים. במהלך הסדציה כולה הרופא המרדים נוכח בחדר עם כל המכשור והציוד הנדרש והוא מנטר את הפציינט לאורך כל הניתוח, כדי לוודא שכל המדדים שלו נמצאים בטווחים הבטוחים.

טיפולי שיניים למטופלים חרדתיים

ישנם לא מעט מטופלים חרדתיים שטיפולי שיניים גורמים להם מצבי חרדה ופוביה בלתי נסבלים (דנטופוביים). לעיתים החרדה הינה תוצר של חוויה טראומתית מטיפול שיניים כזה או אחר בעברו של המטופל. בכל מקרה, הדנטופוביים נמנעים באופן קבוע מלטפל בשיניהם ובכך גורמים להרס נרחב ובלתי הפיך בחלל הפה ופוגעים עוד יותר באיכות חייהם.

כשהנזק כל כך מצטבר נדרש בד"כ טיפול מקיף וממושך. דנטופוביים שעברו את טיפולי השיניים בסדציה הכרתית מעידים על חוויה מתקנת מופלאה שעולה על כל ציפייה מוקדמת שהייתה להם מן הטיפול. הרדמה זאת מנטרלת כל תחושה של חשש, סבל או כאב, גורמת למטופל תחושה נעימה בזמן הטיפול ומאפשרת לו לשרות במעין מצב של שינה. אם הרופא יפנה אליו בבקשה מסוימת במהלך הניתוח, המטופל גם יגיב אליו בהתאם, ממש כמו מתוך שינה.

ולבסוף, הרווח העיקרי לדנטופוב מסדציה הכרתית הוא בכך שהוא אינו זוכר דבר ממהלך הטיפול ברגע שמתעורר ממנו. ההבנה ש"השד לא כזה נורא" נוסכת בו בטחון אדיר ותחושה טובה יותר להמשך הטיפולים.

ליווי רופא מרדים
טיפולי שיניים למטופלים חרדתיים

ליווי רופא מרדים 

כל פרוצדורה כירורגית שמבוצעת תחת הרדמה במרפאה תלווה ברופא מרדים, מתחילתה ועד סופה. משרד הבריאות מגביל את ביצוע טיפולי השיניים תחת הרדמה אך ורק למרפאות מומחים או רופאים מורשים. ד"ר שחר דריי עבר הכשרה מתאימה וקיבל ממשרד הבריאות את הרישיון וההסמכה לבצע טיפולי השיניים תחת כל סוג של הרדמה בליווי רופא מרדים.

המרפאה בחרה לעבוד עם רופא מרדים מומחה ומוסמך שמחזיק בכל התעודות הנדרשות. מדובר ברופא מנוסה שעובד על בסיס יומי בחדרי ניתוח של בתי חולים.

הרופא המרדים נפגש עם המטופל לפני הניתוח ועורך לו את כל הבדיקות הנדרשות כדי להעריך אם בכלל ניתן לבצע בו סדצייה הכרתית במסגרת המרפאה האמבולאטורית. רק לאחר שיש בידיו הערכה רפואית ודנטלית מלאה של הפציינט יוחלט אם לבצע את הסדצייה ההכרתית.

ביום הניתוח יגיע הרופא המרדים עם כל המכשור והציוד הנדרשים, ויהיה נוכח בחדר לאורך כל הפרוצדורה יחד עם רופא השיניים והצוות המטפל. כל פעולה שקשורה בהרדמה במהלך הניתוח עצמו - הזרקת חומרי הרדמה, ניטור הפציינט, התעוררות וכו' מבוצעת ע"י הרופא המרדים לבדו. הוא זה שמביא את הפציינט למצב ההכרתי המיוחד שבסדציה הכרתית והוא זה שגם שומר עליו במצב זה לאורך כל הניתוח: עוקב ברציפות אחר מדדי המטופל ומוודא כל זמן הניתוח שהם אינם זולגים מן הטווחים הבטוחים של הסדצייה.

תחומי טיפול

טיפול בסדצייה הכרתית 

טיפולי שיניים לחרדתיים

ליווי רופא מרדים 

סתימות וטיפולי שורש

סוגי כתרים

שיקום פה מלא

טיפולי חניכיים ושיננית

חדש!

רפואת שיניים ילדים

עששת ילדים | מניעת עששת
איטום חרירים וחריצים  שיננית |  סתימות | טיפולי שורש | קיטוע מוך
כתר טרומי | עקירות

גז צחוק

ציפויי שיניים:

למינייט, אימקס 

כתרי זירקוניה

כתרי אימקס

הלבנת שיניים

השתלות שיניים

למחוסרי עצם

השתלת שיניים בזאלית

השתלת שיניים דיגיטלית

השתלת שיניים ביום אחד

bottom of page