top of page
אסתטיקה דנטאלית - ד"ר שחר דריי
מרפאת שיניים - ד"ר שחר דריי לוגו

אסתטיקה דנטאלית

מרפאת השיניים של ד"ר שחר דריי מציעה טיפולי אסתטיקה דנטאלית בגימור גבוה מאוד.

ד"ר שחר דריי נודע בדייקנותו וכישרונו הרב בביצוע ציפויי שן וכתרים אסתטיים: זירקוניה, אימקס, וינירים (למינייטס), כתרי מרילנד וכו'. כמו כן, מבצע הרופא השלמות שיניים, הבהרת שיניים ועושה שימוש חסר פשרה בחומרים האיכותיים והעדכניים ביותר בשוק.

ציפוי שן למינייט
למינייט מסוג אימקס
ציפוי שן למינייט (ויניר)

ציפוי שן למינייט (ויניר)

ציפוי שן הוא פתרון אסתטי לתיקון גון כהה של שן או כיסוי כתמי פיגמנטציה כהים שנגרמו לשן מסיבות שונות כגון: צריכת ניקוטין, קפאין, תרופות מסוימות וכו'. 

כיום, ציפויי שן עשויים לשמש גם תחליף מהיר לאורתודונטיה. במקרה בו מטופל מסרב לעבור את התהליך המסורתי והארוך של יישור שיניים, ניתן לעשות שימוש בציפויי שן כפתרון מהיר לצמצום מרווחים לא אסתטיים בין שיניים, יישור שיניים עקומות, יישור שיניים הממוקמות במנח ועמדה לא נכונים בלסת ועוד.

למינייט הינו ציפוי חרסינה של חזית השן בלבד. בניגוד לכיסוי מוחלט של כל השן (כמו בכתר זירקוניה) פה מדובר רק בכיסוי הקיר הקדמי שלה, ולכן קוראים לו גם "חזיתית" או "ויניר" או "למינייט". עובי הציפוי נע מ - 0.3 מ"מ על שן לא מושחזת וללא פגיעה באמייל ועד לעובי של כ- 0.7-0.8 מ"מ על שן מושחזת עם אמייל פגום ומוכתם בפיגמנטים כהים.

סוג הציפוי יכול להיות חרסינה טהורה פלדספטית בלבד, או חומר נוסף איכותי ויקר יותר שנקרא "אימקס". 

למינייט מסוג אימקס

האימקס הינו חרסינה דחוסה במיוחד, והוא נחשב לחומר מאוד אסתטי ועמיד, שמעניק תוצאה אסתטית מקסימלית הקרובה למראה הטבעי של השן. משתמשים באימקס כשיש צורך לכסות באופן גורף שן בעלת גוון כהה במיוחד או שן שמכוסה בכתמי פיגמנטציה כהים במיוחד.

הציפוי לא מאבד מצבעו עם הזמן וגם לא מושפע מחומרי ההלבנה של השיניים. כמו כן, בזכות חוזקת חומרי ההדבקה החדשים שיש כיום - הציפויים דבוקים חזק מאוד ולא נופלים.

כתרי אימקס
כתרי זירקוניה
כתרי אימקס ד"ר שחר דריי רופא שיניים

כתרי אימקס

האימקס הינו חרסינה דחוסה במיוחד, והוא נחשב לחומר מאוד אסתטי ועמיד. משתמשים באימקס כשיש צורך לכסות באופן גורף שן בעלת גוון כהה במיוחד או שן שמכוסה בכתמי פיגמנטציה כהים במיוחד.

בדומה לכתרי זירקוניה גם כתרי האימקס מעניקים תוצאה אסתטית מקסימלית הקרובה למראה הטבעי של השן. ההבדל בינו לבין חומר הזירקוניה הוא בכך שהאי-מקס, בהיותו פחות שקוף מזירקוניום,  מעניק מיסוך טוב יותר לשן מוכתמת ופגומה במיוחד ונותן תוצאה אסתטית מעט טובה יותר מחומר הזירקוניום שהינו שקוף יותר. זאת הסיבה שהוא גם יקר יותר מזירקוניה.

שני הכתרים נחשבים מעולים, הן מבחינה אסתטית והן פונקציונלית – חוזק, עמידות, התאמה נוחה לרקמות הפה ולחניכיים.

כתרי זירקוניה

"זירקוניה" – בדומה ליהלום, הינה חומר אסתטי שקוף, חזק ועמיד מאוד, בעל תכונות אופטיות שמדמות בצורה מיטבית את מרקמה הטבעי של השן. 

החומר יכול לשמש כציפוי שלם של שן טבעית שנהרסה, וזאת על מנת למנוע את שבירתה בהמשך, או ככתר על גבי שתל. נוסף על מראה השן הטבעית שהזירקוניום מעניק לכתר, כתרי זירקוניה הם כתרים שהחניכיים מאוד אוהבים וחיים איתם בהרמוניה. זאת הסיבה שקיימת כיום העדפה גוברת לשימוש בכתרי זירקוניה. 

זירקוניה ואימקס נחשבים לשני החומרים הכי איכותיים, יקרים ופופולריים כיום בשיקום הפה. שניהם בעלי "טרנסלוצנטיות" חזקה – השתקפות קרני האור שחודרות מרקם זה  – זהה להשתקפותן במרקם של שן טבעית, כך שיכולתם לדמות שן טבעית – היא מקסימלית. 

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא טיפול שמבהיר את גון השן הטבעית ע"י חימצון שכבת ה"דנטין" של השן - השכבה הפנימית הנמצאת מתחת לשכבת האמייל. גונה של השן משתייך לאחת מארבע קבוצות צבע קבועות, המכונות A, B, C, D - ומהוות מפתח צבעים אוניברסלי בכלל מרפאות השיניים בעולם. כל אחת מארבע קבוצות אלה מכילה בתוכה מספר תתי גוונים של צבע. תהליך "הלבנת שיניים" מתיימר הלכה למעשה להבהיר את גון השן, כלומר להעביר את גונה מתת הגון הכהה והנוכחי שלה, לתת גון בהיר יותר בכמה דרגות, במסגרת אותה קבוצת צבע אליה השן השתייכה בטרם הטיפול. 

 

המושג הנכון: הבהרת שיניים

גילוי נאות: המושג "הלבנת שיניים" קצת מטעה. המושג הנכון הינו "הבהרת שיניים", משמע – תהליך שמבהיר את הגון של השן, כלומר מסתיים עם שן בהירה יותר, ולאו דווקא "לבנה". הגון הסופי של השן בהכרח תלוי בגון המקורי שלה. אם המטופל הגיע למרפאה עם שן בגון שמשתייך לקבוצת צבע "לבנה" – קבוצת צבע A  או B, הגון הסופי ללא ספק יהיה לבן יותר. מאידך, אם המטופל מגיע עם שן שגונה המקורי משתייך לקבוצת צבע אפור או צהבהב, היינו קבוצת C או D, לא בהכרח יסתיים הטיפול בגון לבן, אבל בהחלט יסתיים בגון בהיר יותר בכמה דרגות באותה קבוצת צבע. 

למותר לציין, שתהליך הבהרת השיניים יכול להתבצע רק בשיניים טבעיות, ואילו על סתימות לבנות, כתרים וכל חומר שאינו אמייל – התהליך אינו משפיע כלל וכלל. על כן, הבהרת השיניים עלולה לא להתאים לכל מטופל. במקרים מסוימים, יש לקחת בחשבון לאחר ההבהרה - גם החלפת שחזורים, סתימות וכתרים בפה המטופל, על מנת להתאים את צבעם לגון החדש שהתקבל בפה בתום ההבהרה. לקבלת תוצאה אופטימלית של הבהרת שיניים, רצוי לבצע לפני כן טיפול שיננית - הסרת אבנית וניקוי פני השן מפלאק (רובד בקטריאלי), על מנת שחומר ההבהרה יפעל ישירות על פני השן. 

 

הלבנה ירוקה:

לצורך הבהרת שיניים עושה ד"ר דריי שימוש אך ורק בחומרי הבהרה אקולוגיים ובאמצעים המתקדמים ביותר בשוק, מאת חברת מיאודנטל. הרופא משתמש בג'ל מסוג הידרוגן פראוקסיד המורכב ממי חמצן. מדובר בחומר אקולוגי נטול מתכות כבדות, המכיל רק 12% מי חמצן (הרבה פחות מערכות לא ירוקות), מה שמונע  מהמטופל ספיחת מתכות כבדות, כאבים וכוויות בפה בזמן ההבהרה ושומר על רמת ph בסיסי בפה. 

 

הבהרת השיניים מתבצעת בשני שלבים:

 

שלב א' - Office Bleaching:

הבהרת שיניים במרפאה עצמה. מדובר בטיפול בן סשן או שניים באותה ישיבה, במהלכו הרופא מורח על השיניים הטבעיות של המטופל את ג'ל ההבהרה האקולוגי, ובמקביל מקרין על השיניים אור ממנורת לד מיוחדת הפועלת בשיטת התאורה הקרה. מדובר במנורה המתקדמת ביותר בשוק, שמאיצה את התפרקות החומר על האמייל ואת חדירתו לתוך תעלות הדנטין. כך מתרחשת הבהרת השן, או במונח המוכר לנו "הלבנה". 

 

שלב ב' - Home Bleaching:

למחרת הטיפול בקליניקה מתחיל תהליך הבהרה ביתי שנמשך מספר ימים, כ- 30 דקות כל טיפול. לצורך כך המטופל מקבל לידיו ערכת הבהרה ביתית הכוללת:

- סד סיליקון המותאם לפה המטופל

- מזרק גדול הכולל ג'ל הבהרה אקולוגי שמספיק לכמה טיפולי חיזוק וריענון בבית

- מנורת מיני אולטרה-סגול לשימוש ביתי המתחברת לסד

המטופל מחדיר בעצמו את הג'ל לסד, ומחבר אליו את מנורת המיני למשך כ- 30 דקות. כך מתקבל חיזוק לטיפול ההבהרה שבוצע בקליניקה עד להשלמתו.

תחומי טיפול

טיפול בסדצייה הכרתית 

טיפולי שיניים לחרדתיים

ליווי רופא מרדים 

סתימות וטיפולי שורש

סוגי כתרים

שיקום פה מלא

טיפולי חניכיים ושיננית

חדש!

רפואת שיניים ילדים

עששת ילדים | מניעת עששת
איטום חרירים וחריצים  שיננית |  סתימות | טיפולי שורש | קיטוע מוך
כתר טרומי | עקירות

גז צחוק

ציפויי שיניים:

למינייט, אימקס 

כתרי זירקוניה

כתרי אימקס

הלבנת שיניים

השתלות שיניים

למחוסרי עצם

השתלת שיניים בזאלית

השתלת שיניים דיגיטלית

השתלת שיניים ביום אחד

bottom of page